flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Конституційний Суд України завершив письмове слухання у справі за конституційним поданням Верховного Суду України

29 лютого 2016, 15:11

 

 

ПРЕС-СЛУЖБА
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ

01033, Київ, Жилянська, 14
тел. 238-10-80, 238-10-25
факс 287-36-16

  

Конституційний Суд України завершив письмове слухання у справі за конституційним поданням Верховного Суду України

23 лютого Конституційний Суд України у формі письмового слухання розпочав розгляд справи законституційним поданням Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“.

Суб’єкт права на конституційне подання – Верховний Суд України – звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням визнати такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення абзаців першого, другого, четвертого, шостого частини п’ятої статті 141 Закону України „Про судоустрій і статус суддів“ від 7 липня 2010 року № 2453–VI з наступними змінами (далі – Закон).

Відповідно до зазначених положень Закону тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року:

– особам (крім інвалідів І та ІІ груп, інвалідів війни ІІІ групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1 статті 10 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“), які працюють на посадах та на умовах, передбачених Законом, законами України „Про державну службу“, „Про прокуратуру“, призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються;

– з 1 січня 2017 року виплата щомісячного довічного грошового утримання, призначеного відповідно до цієї статті, на період роботи на посадах, які дають право на його призначення або право на призначення пенсії в порядку та на умовах, передбачених законами України „Про прокуратуру“, „Про наукову і науково-технічну діяльність“, „Про статус народного депутата України“, „Про державну службу України“, припиняється. На цей період призначається і виплачується пенсія відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування“;

– максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці не може перевищувати 10740 гривень. Довічне грошове утримання суддям виплачується органами Пенсійного фонду України за рахунок коштів Державного бюджету України.

Необхідність звернення до Конституційного Суду України автор клопотання обґрунтовує тим, що вказаними положеннями Закону істотно звужено та частково скасовано обсяг конституційних гарантій незалежності суддів як складової їх правового статусу.

У ході пленарного засідання Конституційний Суд України заслухав суддю-доповідача у справі Сергія Вдовіченко, який доповів присутнім матеріали справи.

У цій справі Конституційний Суд України завершив письмове слухання і перейшов до закритої частини пленарного засідання для подальшого обговорення та прийняття рішення.

На засіданні були присутні 14 суддів Конституційного Суду України, представники суб'єкта права на конституційне подання – Верховного Суду України – заступник Голови Верховного Суду України Кліменко Марина, начальник правового управління Верховного Суду України Берестова Ірина, а також представники засобів масової інформації.

Головував на пленарному засіданні в.о. Голови Конституційного Суду України Віктор Кривенко.

Джерело: www.ccu.gov.ua