Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
27.03.2018 року до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшов обвинувальний акт відносно двох працівників патрульної поліції особи Д. за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України та особи Б. за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України.
Працівник патрульної поліції Б. обвинувачується у перевищенні владних повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувалися насильством та застосуванням спеціальних засобів, вчинене групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України.
Працівник патрульної поліції Д. обвинувачується у перевищенні владних повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, що супроводжувалися насильством та застосуванням спеціальних засобів, вчинене групою осіб, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, а також обвинувачується у внесенні службовою особою завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України.
В ході судового розгляду за наслідками всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин справи, керуючись законом, оцінивши кожний доказ наданий учасниками судового розгляду з точку зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку, суд приходить до висновку, що висунуте Б. обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, та Д. - у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, не знайшло свого підтвердження, оскільки достатніх та допустимих доказів тому на доведення у вчиненні інкримінованих їм злочинів, стороною обвинувачення не надано, а тому ці обставини є лише припущенням обвинувачення та не свідчать про доведеність вини обвинувачених у вчиненні інкримінованих їм злочинів.
При цьому, в ході судового розгляду, навпаки, встановлено, що вчинені працівниками правоохоронного органу – Б. та Д., в даній обстановці, дії, не виходили за межі тих прав і повноважень, які надані їм за службою.
Таким чином, встановлено, що стороною обвинувачення не було доведено поза розумними сумнівами, що в діянні обвинуваченого Б. є склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, а в діянні обвинуваченого Д. є склад кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, тому всі сумніви щодо доведеності винуватості обвинувачених слід тлумачити на їх користь.
Аналізуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про те, що в діях обвинуваченого Б. відсутній склад злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, а в діях обвинуваченого Д. відсутній склад злочинів, передбачених ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, саме об'єктивна та суб'єктивна сторони даних складів злочину. З огляду на викладене, дотримуючись меж висунутого обвинувачення, суд вважає, що Б. підлягає визнанню невинуватим у пред'явленому обвинуваченні та виправданню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, у зв'язку з відсутністю в його діянні складу даного кримінального правопорушення, а Д. підлягає визнанню невинуватим у пред'явленому обвинуваченні та виправданню у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, у зв'язку з відсутністю в його діянні складу даного кримінального правопорушення.
Вироком суду від 12.грудня 2019 року обвинуваченого Б. визнано невинуватим у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365 КК України, та виправдано у зв’язку з встановленням відсутності в діянні складу злочину.
Обвинуваченого Д. визнано невинуватим у вчиненні кримінальних правопорушень - злочинів, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366 КК України, та виправдано у зв’язку з встановленням відсутності в діянні складу злочинів.
Вирок суду може бути оскаржений до Київського апеляційного суду на протязі 30 днів з дня його проголошення через Бориспільський міськрайонний суд Київської області шляхом подачі апеляційної скарги.
Вирок суду набирає законної сили по завершенню строку на його апеляційне оскарження, а у разі оскарження вироку в апеляційному порядку – після постановлення судом апеляційної інстанції рішення за наслідками перегляду такого вироку суду.
Пошук судових рішень можна здійснити на порталі «Судова влада» за № 359/3619/17.