flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Обговорено європейські стандарти суддівської незалежності, ефективності та професіоналізму

23 травня 2014, 10:35

21 травня 2014 року в приміщенні Верховного Суду України відбувся круглий стіл з питань посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні.

У роботі круглого столу "Європейські стандарти суддівської незалежності, ефективності та професіоналізму як складова судової реформи в Україні" взяв участь Голова Державної судової адміністрації України Зеновій Холоднюк. Захід організовано Верховним Судом України спільно з Проектом Ради Європи "Посилення незалежності, ефективності та професіоналізму судової влади в Україні" за фінансової підтримки уряду Швеції.

У роботі круглого столу брали участь: представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерства юстиції України, судових установ, органів суддівського самоврядування, експерти Ради Європи. Учасники заходу обговорили ключові європейські стандарти функціонування судової системи, питання реформування органів судової влади й судочинства, звернувши особливу увагу на висновки Консультативної ради європейських суддів.
Як відзначив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, обговорення в такому форматі є вкрай актуальним, зважаючи на процес реформування судової системи, який триває вже не перший рік. «Концепція судової реформи зрозуміла – це утвердження незалежного та справедливого суду. Україна була і залишається прихильником європейських стандартів правосуддя. Саме їх знання, розуміння правової суті, наближення до них і вимагається для того, щоб побудувати ефективну судову систему», – підкреслив Ярослав Романюк.
Незалежність судової влади дуже важлива для функціонування правового суспільства, - наголосив Посол Королівства Швеція в Україні Андреас фон Бекерат. Виходячи з ситуації в Україні, і враховуючи сприйняття судової влади, яке склалося у громадян, для успішного проведення судової реформи потрібно створити передумови, які забезпечуватимуть верховенство права.

Директор Департаменту правосуддя та юридичної співпраці Ради Європи Ханне Юнкер зазначила, що за європейськими стандартами першочерговим завданням судової влади є надання якісних судових послуг населенню. Також експерт назвала основні проблеми судової влади, які різною мірою наявні у всіх державах Ради Європи. Серед проблемних питань: втручання виконавчої влади в роботу судової системи, зниженнядовіри людей до судів, надмірна тривалість судового провадження, хронічне невиконання судових рішень. Також пані Юнкер підкреслила, що Рада Європи готова і надалі співпрацювати з Україною. І основним завданням є забезпечення для всіх громадян рівного доступу до судового захисту.