Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
В Конституції України пропонують передбачити організаційну структуру адміністративних судів, повноваження Верховного Суду України, а також проходження законопроекту про встановлення мережі судів.
Пленум ВАСУ, який відбувся 15 травня 2014 р. направив свої пропозиції до Тимчасової спеціальної комісії ВР України з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо системи судочинства).
Судді запропонували викласти ч. 3 ст. 124 Конституції України у такій редакції: «Судочинство здійснюється Конституційним Судом України, адміністративними судами та судами загальної юрисдикції».
В Конституції також пропонується прописати:
- організаційну структуру системи адміністративних судів, встановивши, що у системі адміністративних судів діють апеляційні та окружні адміністративні суди. Судом касаційної інстанції в системі адміністративних судів є Вищий адміністративний суд України.
- додати ще один принцип побудови системи судів України – принцип інстанційності (діюча редакція ст. 125 Конституції передбачає лише принципи територіальності та спеціалізації).
- суди утворюються, реорганізуються та ліквідуються законом.
Законопроект про утворення, реорганізацію, ліквідацію суду, встановлення мережі судів та внесення змін до неї вноситься Президентом України за поданням Вищої ради юстиції, погодженим з Прем'єр-міністром України.
- доповнити ст.125 Конституції наступними повноваженнями Верховного Суду України:
1) забезпечує у визначених законом процесуальних формах однакове застосування усіма судами норм матеріального та процесуального права відповідно до принципу верховенства права;
2) переглядає справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом;
3) вирішує у визначених процесуальним законом випадках питання щодо віднесення судових спорів до певної судової юрисдикції.
- визнання Україною юрисдикції міжнародних судових установ відповідно до міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана законом.
За матеріалами газети "Закон і Бізнес"