flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

У ВРП пророкують масові відставки суддів апеляційних судів

16 вересня 2022, 12:27

Існує реальний ризик, що до відновлення роботи ВККС та завершення відповідного конкурсу в апеляційних судах не залишиться суддів, які можуть розглядати справи, що призведе до припинення роботи.


На це звернув увагу народних депутатів в.о. голови Вищої ради правосуддя Віталій Саліхов під час засідання Комітету ВР з питань правової політики, інформує «Закон і Бізнес».

Зокрема, до порядку денного був внесений проект «Про внесення змін до Розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо відрядження суддів з метою забезпечення здійснення правосуддя та усунення загрози припинення роботи апеляційних судів» (№6049).

Пропонується тимчасово, до дня завершення Вищою кваліфікаційною комісією суддів конкурсу на зайняття вакантних посад суддів апеляційних судів,

оголошеного ще у серпні 2019 року, наділити ВРП правом відряджати суддів будь-якого рівня до апеляційного суду тієї самої спеціалізації строком на рік. Якщо і ВРП буде неповноважна, як зараз, цю функцію виконуватиме Рада суддів.

Утім .у ВРП критично поставилися до окремих положень проекту. Зокрема, В.Саліхов уважає, що для переведення судді місцевого суду на щабель вище необхідно, аби він спочатку підтвердив можливість здійснювати правосуддя на такому рівні.

Крім того, винагорода судді апеляційної інстанції є більшою, ніж у місцевому суді, тому таке переведення потребуватиме додаткових асигнувань. Натомість, якщо переводити суддів касаційної інстанції, їм слід залишити попередню зарплату.

Водночас В.Саліхов наголосив, що переведення судді є прерогативою ВРП і не може покладатися на РСУ як орган суддівського самоврядування.

Член ВРП Микола Мороз підтримав ініціативу щодо доцільності призначення за скороченою процедурою до апеляційних судів осіб, які підтвердили здатність працювати у складі ВС, але не

стали його суддями. На його думку, це дало б змогу зняти напругу у найбільш проблемних з точки зору кадрового наповнення апеляційних судах. Адже у ВРП не виключають масового задоволення заяв про відставку після початку роботи Ради.

Закон і Бізнес