Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
УЗАГАЛЬНЕННЯ
На виконання листа Апеляційного суду Київської області №27962 /07-16/14 від 17 грудня 2014 року Бориспільським міськрайонним судом Київської області проведено узагальнення судової практики розгляду справ про визнання та примусове виконання рішень Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті України (далі - МКАС при ТПП України).
Основним способом вирішення зовнішньоекономічних спорів як в Україні, так і в усьому світі є міжнародний комерційний арбітраж (далі - МКА), оскільки 90 відсотків зовнішньоекономічних договорів передбачає вирішення спорів саме цим органом. За період з 2008 р. по 2012 р. кількість справ, розглянутих у постійно діючих міжнародних комерційних арбітражних установах, збільшилася у два рази, а господарських спорів, розглянутих Міжнародним комерційним арбітражним судом при Торгово-промисловій палаті більш ніж у 30 разів і досягла 700 спорів на рік. За цим показником МКАС при ТПП України посідає перше місце серед постійних арбітражних установ Європи.
Як відомо питання міжнародного комерційного арбітражу в Україні в основному регулюється Європейською конвенцією про зовнішньоторговельний арбітраж, Нью-Йоркською конвенцією про визнання та використання іноземних арбітражних рішень і Законом України «Про міжнародний комерційний арбітраж».
Зокрема стаття 34 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж» прямо встановлює, що арбітражне рішення може бути оспорене в суді шляхом подання відповідного клопотання про скасування.
В Україні функції щодо розгляду клопотань про оскарження та оспорювання рішення арбітражу виконуються районними, районними у містах, міськими та міськрайонними судами за місцезнаходженням арбітражу (ч.2 ст.6 Закону України «Про міжнародний комерційний арбітраж»)
Згідно статистичних даних протягом 2013 року та 2014 року до Бориспільського міськрайонного суду Київської області справ про оспорювання рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України та розгляду заяв про їх визнання та примусове виконання не надходило.