Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Узагальнення
стану організації статистичної та обліково-статистичної роботи
у Бориспільському міськрайонному суді Київської області
за 2014 рік
Узагальнення статистичної роботи у Бориспільському міськрайонному суді Київської області зроблено на виконання вимог Тематики аналітичних досліджень (узагальнень) в загальних місцевих судах Київської області, затвердженої в.о. начальника ТУ ДСА України в Київській області від 08.07.2014 року.
Головою суду та керівником апарату суду здійснено комплекс заходів щодо організаційного керівництва діяльністю суду з реалізації основних завдань обліково-статистичної роботи: забезпечення достовірності, об'єктивності, оперативності, стабільності та цілісності інформації про роботу суду.
Статистичні звіти про роботу суду складаються секретарями з кримінальних, цивільних та адміністративних справ, контроль за підготовкою звіту здійснює керівник апарату суду Семешко Т.І. та особисто голова суду Вознюк С.М.
Статистичні звіти по цивільним справам складає Гончаренко Марина Валеріївна, яка має 4 роки 6 місяців стажу, пов’язаного з виконанням обліково-статистичної роботи. Має середню освіту, навчається на 3 курсі Київської державної академії водного транспорту.
Складанням статистичних даних по кримінальним справам займається секретар суду Дворник Алла Миколаївна. Загальний стаж роботи секретаря суду Дворник А.М. в суді становить понад 16 років, стаж, пов’язаний з виконанням обліково-статистичної роботи становить майже 9 років. Має базову вищу освіту.
Звіти по справам про адміністративні правопорушення складає секретар суду Сілакова Наталія Василівна. Загальний стаж її роботи понад 16 років та стаж виконання обліково-статистичної роботи становить майже 10 років. Має вищу юридичну освіту.
Тобто, виходячи з наведеного, можна зазначити про те, що особи, які складають звіти по різним категоріям справ, мають достатній рівень знань для їх складання.
Складання звіту за 2014 року по всім категоріям справ відбувалося автоматично за допомогою автоматизованої програми документообігу суду «Д-3».
Протягом 2014 року секретарями суду складались та подавались до ТУ ДСА у Київській області та до Апеляційного суду Київської області щоквартальні звіти про оперативність розгляду кримінальних справ (звіти 1-ОП;1-1 ОП), щотижнево секретарем направлялися інформація про кількість кримінальних справ, які перебувають у провадженні суду понад 6, 9 місяців та понад 1 рік, та інформація про справи, які надійшли та розглянуті протягом тижня в суді.
Секретарем суду Гончаренко М.В. надавалась інформація щодо цивільних справ та складався щоквартальний звіт за формою № 10 (звіт про справляння, звільнення від сплати та повернення судового збору).
За підсумками роботи суду за 2014 рік працівниками суду були складені статистичні звіти :
- за формою №1 (звіт про розгляд справ у порядку кримінального судочинства);
- за формою №1-1 (звіт про розгляд справ у порядку кримінального провадження );
- за формою №2А (звіт про розгляд справ у порядку адміністративного судочинства);
- за формою №2Ц (звіт про розгляд справ у порядку цивільного судочинства);
- за формою №3 (звіт про розгляд справ про адміністративні правопорушення);
- за формою №4 (звіт щодо звернення до виконання рішень судів у частині майнових стягнень).
В цілому форми звітності відповідають поставленим вимогам. Помилки та недоліки, виявлені при складанні статистичних звітів, прийняті до уваги та надалі будуть враховуватися при складанні наступних статистичних звітів.
У провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області перебуває 28 цивільних справ, які перебувають у провадженні суду понад 1 рік та 16 кримінальних справ.
Основними причинами тривалого розгляду кримінальних справ є: оголошення розшуку підсудного, призначення експертизи, не доставка конвойною службою підсудних до зали судового засідання, невиконання постанови органів внутрішніх справ про примусовий привід свідків, підсудного, потерпілого, неявка в судове засідання підсудних, потерпілих, свідків та інших учасників судового процесу, несвоєчасне надіслання судових повідомлень, зайнятість адвокатів, які приймають участь в справі у інших судових засіданнях.
Причинами розгляду цивільних справ понад встановлені строки є: зупинення провадження у зв’язку з хворобою однієї із сторін, проведення експертизи, яка не завжди вчасно сплачується сторонами, надання строку для укладення угоди з адвокатами, неявка сторін з тих чи інших причин, неявка представників сторін, ненадання відповідачами в судові засідання необхідних документів.
Аналізуючи вище наведене, можна зазначити, що стан судової статистики у Бориспільському міськрайонному суді Київської області є в цілому задовільним.
Враховуючи вищевикладене, з метою вдосконалення та належної організації обліково-статистичної, аналітичної роботи, поліпшення якості підготовки звітів необхідно:
1) посилити контроль за веденням судової статистики в суді;
2) посилити контроль за веденням кадрової роботи в суді;
3) посилити контроль за веденням діловодства в суді, приділяючи особливу увагу первинній реєстрації та обліку судових справ і матеріалів, які надійшли до суду, заповненню документів первинного обліку;
4) після кожного звітного періоду аналізувати стан обліково-статистичної роботи та дані здійснення правосуддя;
5) вживати необхідні заходи дисціплінарного впливу до працівників апарату суду, винних у порушенні вимог, що пред’являються до ведення обліково-статистичної роботи.