flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Проводиться узагальнення судової практики перегляду судових рішень за нововиявленими обставинами за 2014 рік

31 березня 2015, 15:20

На виконання листа Апеляційного суду Київської області від 31 березня 2015 року № 7452/07-16/15 Бориспільським міськрайонним судом Київської області проводиться узагальнення судової практики перегляду судових рішень за нововиявленими  обставинами за 2014 рік.

В узагальненні необхідно висвітлити судову практику застосування норм процесуального права, зокрема, про:

         1) зміст обставин, існування яких зумовило перегляд судових рішень в порядку Глави 34 Кримінального процесуального кодексу (КПК);

         2) дотримання строків звернення про перегляд судових рішень за нововиявленими  обставинами, визначення початкового моменту їх перебігу;

         3) дотримання процесуальних вимог до змісту заяви про перегляд судових рішень за нововиявленими  обставинами;

         4) визначення суду, який першим допустив помилку в контексті                ст. 463 КПК України.

При проведені узагальнення потрібно навести причини відмови у відкритті  кримінального провадження за нововиявленими обставинами.

Необхідно також детально висвітлити питання про докази, якими обґрунтовується наявність ноновиявлених обставин, зокрема: факти штучного створення або підроблення доказів, неправильність перекладу висновку і пояснень експерта, завідомо неправдиві показання свідка, потерпілого, підозрюваного, обвинуваченого, на яких ґрунтується вирок, а також факти зловживань слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом під час кримінального провадження. Доцільно розкрити питання преюдиціального значення обвинувального вироку суду щодо зазначених осіб при вирішенні питання про наявність ново виявлених обставин.

Крім цього, в узагальненні потрібно надати відомості про випадки  відмови суду у прийнятті відмови сторони кримінального провадження про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами (ч.1 ст. 465 КПК ).

Потрібно дослідити практику зупинення судом виконання судового рішення, яке переглядається за нововиявленими обставинами, зазначивши підстави для зупинення виконання судового рішення, а також порядок  його здійснення – за клопотанням сторони або за ініціативою суду, керуючись          ч. 3 ст. 466 КПК.

В узагальненні необхідно висвітлити практику реалізації норм, визначених пунктом 16 Перехідних положень КПК, щодо перегляду за нововиявленими обставинами клопотань, поданих відповідними прокурорами до дня набрання чинності КПК.

Також потрібно надати статистичні дані, відомості про спірні питання застосування норм процесуального права та запропонувати можливі шляхи їх вирішення.