flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Триває акція "16 днів проти насильства"

09 грудня 2024, 16:22

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.

З початком повномасштабного вторгнення в Україні збільшилися випадки домашнього насильства.

Загострення проблеми домашнього насильства пов'язане із тим, що люди опинились в більш складних життєвих обставинах, збільшилась кількість стресових ситуацій, частіше виникають конфлікти між родичами. Також значно зросла чисельність жінок, причетних до домашнього насильства, тому що конфлікти виникають не лише в подружжі, а також між сестрами, братами, батьками та їхніми дітьми.

З 01 січня 2024 року по 05 грудня 2024  року до Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшло 915 матеріалів про адміністративні правопорушення за ст. 173-2 КУпАП ( Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування). За цей період судом застосовано адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті у 512 справах, у 4 випадках призначено громадські роботи. Винесено 119 постанов про закриття провадження у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.

Крім того, за цей період до суду надійшло 9 обвинувальних актів за ст. 126-1 КК України (Домашнє насильство). Розглянуто 6 кримінальних провадження з ухваленням вироків.

  • Обвинуваченому Д., за систематичне вчинення домашнього насильства відносно своєї сестри, судом призначено покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки.

На підставі ст. 75 КК України, звільнено гр. Д. від відбування призначеного покарання у виді обмеження волі з іспитовим строком терміном на 1 рік та відповідно до ст. 76 КК України на нього покладено певні обов’язки.  

У відповідності до ст. 91-1 КК України судом застосовано до Д. обмежувальний захід у вигляді направлення для проходження програми для кривдників терміном на 3 місяці.

  • Обвинуваченому Б. за систематиче вчення  психологічного та фізичного насильства по відношенню до своєї матері судом призначено покарання у виді обмеження волі строком на  1 рік. На підставі ч.1 ст. 71, 72 КК України, шляхом часткового складання покарання за вироком Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 15.06.2022 року за ч.1 ст.152 КК України, та остаточно призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3  роки 1 місяць.

  • Ще одному обвинуваченому Н. за систематичне вчинення психологічного насильства по відношенню до матері своєї дружини судом призначено покарання у виді обмеження волі строком на 1 рік. На підставі ч. 1 ст. 71 КК України до покарання призначеного за цим вироком, частково приєднано невідбуту частину покарання за вироком Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 20.07.2022, і за сукупністю вироків, призначено остаточне покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки 6 місяців.

Також судом затверджено 3 угоди про примирення з потерпілою стороною з призначенням кримінальних покарань, а саме:  

  • вироком суду двом особам призначено покарання у виді громадських робіт строком 150 годин;

  • одному обвинуваченому призначено покарання у виді 2  років пробаційного нагляду.

Крім того, до всіх трьох обвинувачених відповідно до  п. 5 ч. 1 ст. 91-1 КК України застосовані  обмежувальні заходи з  направленням для проходження програми для кривдників.

В свою чергу Бориспільський міськрайонний суд Київської області зазначає та інформує, що у разі, якщо Ви стали свідками або жертвами насильства, треба не мовчати, а обов’язково звертатися за допомогою.

Телефони гарячих ліній для звернення за допомогою:

  • 102- Національна поліція України;

  • 1547-Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознаками статі та насильству стосовно дітей;

  • 116 123 -Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. 

Нагадуємо, що з  інформацією для потерпілих від сексуального та домашнього насильства Ви можете ознайомитись  на сайті суду  у розділі «Громадянам» .