Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
На виконання листа Апеляційного суду Київської області №8169/03-03/15 від 8 квітня 2015 року Бориспільським міськрайонним судом було проведено узагальнення судової практики щодо порушення строків розгляду цивільних справ.
Метою проведення узагальнення є аналіз цивільних справ які знаходяться в провадженні Бориспільського міськрайонного суду понад рік з зазначенням причин тривалості їх розгляду, а також виявленням проблемних питань.
Стаття 6 Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод, прийнятої Радою Європи 4 листопада 1950 року гарантує кожній фізичній або юридичній особі право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Відповідно до статті 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.
Виходячи з практики Європейського суду з прав людини, справи мають бути розглянуті впродовж розумного строку.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним строком слід вважати строк, який необхідний для вирішення справи у відповідності до вимог матеріального та процесуального закону.
В поняття «розумний строк» розгляду справи, Європейський суд з прав людини включає:
- складність справи;
- поведінку заявника;
- поведінку органів державної влади (насамперед суду);
- важливість справи для заявника.
Україна, впровадивши у цивільно-процесуальне законодавство інститут «розумного строку», закріпила досить жорсткі межі строків розгляду цивільних справ.
Процесуальний закон встановлює граничний строк розгляду цивільних справ: загальний – не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі; спеціальний (справи про поновлення на роботі та стягнення аліментів) – не більше одного місяця з дня відкриття провадження у справі.
Протягом строку розгляду справи суд повинен провести підготовку справи до розгляду, судовий розгляд та ухвалити по справі рішення.
Слід зазначити, що порушення встановлених процесуальних законом строків розгляду справи не може бути підставою для скасування ухваленого судового рішення в апеляційному або касаційному порядку.
Отже, в провадженні Бориспільського міськрайонного суду на даний період перебуває 19 цивільних справ в яких порушено розгляд понад рік.
При опрацюванні даних по цивільним справам, що знаходяться в провадженні Бориспільського міськрайонного суду більше року, встановлено, що основними причинами порушення розумних строків є тривалий період проведення експертиз та неявка сторін і їх представників в судове засідання; зупинення провадження у справі до розгляду іншої справи; витребування доказів за клопотанням сторін; хвороба сторони; подання зустрічних позовів; призначення терміну для позасудового врегулювання спору.
Так, аналіз даних свідчить, що у 45 % випадків по справам, які знаходяться в провадженні понад один рік, відклалось слухання справи в зв’язку призначенням експертизи; провадження зупинялось у зв’язку з неявкою сторін по справі у 35% випадках; перерва оголошувалась – 10 %; докази витребовувались біля 10 % випадків, що мало наслідками відкладення слухання справи.
Однією із основних причин тривалого розгляду цивільних справ суддями Бориспільського міськрайонного суду є проведення експертизи тому, що її проведення тягне за собою збільшення строків розгляду справ. Експертні установи не проводять експертизу у короткий термін у зв’язку із значним навантаженням, несвоєчасною оплатою та не наданням необхідних матеріалів.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 202 ЦПК України суд може за заявою особи, яка бере участь у справі а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках призначення судом експертизи.
Процесуальний закон допускає призначення судової експертизи виключно за заявою осіб, які беруть участь у справі і не надає право суду призначати експертизу з власної ініціативи.
Виходячи з цього, суд зобов’язаний не лише обговорити питання щодо доцільності проведення експертизи, але і з’ясувати, хто із сторін відшкодує експертній установі понесені витрати.
Так, наприклад справа за позовом З-ки Н.Д. до З-ки В.О. про виділ в натурі частки із майна надійшла 13 листопада 2013 року, після проведення попереднього розгляду та подання зустрічного позову було призначено будівельно-технічну експертизу, після чого погоджено строки проведення експертизи, але після її повернення 27 липня 2014 року була оголошена перерва та призначена повторна будівельно-технічна експертиза, яка триває більше 3 місяців у зв’язку з значним навантаженням експертної установи.
Інша справа, за позовом К-зе С.Є. до К-зе Л.Е. про встановлення порядку користування майном, усунення перешкод у користуванні майном та за зустрічним позовом про поділ спільного майна надійшла 21 червня 2012 року, справа відкладалася 6 разів у зв’язку з неявкою сторін та їх представників, відповідно експертиза була призначена 28 січня 2014 року.
6 березня 2014 року надійшов лист від КНДІСЕ про вимогу оплати експертизи, відповідно 25 червня 2014 року справа повернулася, але без висновку експерта через неповну оплату сторонами вартості експертизи після чого розгляд справи відбувся 28 серпня 2014 року і відкладався декілька разів у зв’язку з витребуванням доказів та викликом свідків.
Причинами відкладення розгляду справ судом також можна назвати значну завантаженість суддів, складність справ.
Разом із тим, в результаті проведеного аналізу встановлено, що мають місце випадки відкладення розгляду справи або оголошення перерви з метою витребування доказів по справі, недобросовісним здійсненням сторонами та їх представниками своїх процесуальних прав, зупинення провадження по справі до закінчення розгляду справи, яка перебуває у іншого судді, оголошення перерви для позасудового врегулювання спору або примирення сторін та інше.
Наприклад, справа за позовом Є-ої О.О. до Є-ва О.О. про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей та поділ майна надійшла до суду 9 червня 2010 року відповідно рішення було винесено 10 січня 2011 року та позовні вимоги задоволені частково, ухвалою Апеляційного суду Київської області від 27 липня 2013 року рішення Бориспільського міськрайонного суду залишено без змін, але ухвалою ВССУ від 30 серпня 2013 року справу направлено на новий розгляд, в результаті чого відвід судді було заявлено два рази. Потім відкладався розгляд справи у зв’язку з неявкою сторін 6 разів та призначено судово-технічну експертизу 14 травня 2014 року та судово-психіатричну 28 січня 2015 року.
Отже, аналіз даних справ Бориспільського міськрайонного суду відображений у таблиці 1 додатків, де зазначена кожна справа та відповідно вказано причини тривалості її розгляду понад один рік.
Результати даного аналізу дають підстави для висновку, що в цілому судді дотримуються вимог цивільно-процесуального закону, більшість цивільних справ розглядається суддями Бориспільського міськрайонного суду в розумні строки з урахуванням всіх об’єктивних причин.
Випадки тривалого розгляду цивільних справ, як правило, зумовлено причинами, які не залежать від суду, але неухильного виконання суддями норм процесуального закону щодо розумних строків розгляду цивільних справ з урахуванням практики Європейського суду з прав людини; кожного разу виходити з того, що перевищення розумних строків розгляду справ становить порушення прав, гарантованих п. 1 ст. 6 Конвенції, а звернення до Європейського суду з прав людини з питань тривалого розгляду справи не лише погіршує імідж нашої держави на міжнародному рівні, а й призводить до значних втрат державного бюджету.
Підбиваючи підсумки, слід відзначити, що проблема оперативності розгляду цивільних справ у розумні строки є багатоаспектною, яка залежить не тільки від діяльності судді, а й самих учасників процесу. Вирішення цієї проблеми можливо не лише завдяки внесенню відповідних змін до законодавства, а й завдяки добросовісному виконанню сторонами своїх процесуальних обов’язків, які, безумовно, повинні забезпечуватись дієвим механізмом впливу. Частину цієї проблеми можливо вирішити в процесі вдосконалення законодавства щодо подолання завантаженості суддів, належного матеріально-технічного забезпечення, встановлення реальних строків розгляду цивільних справ, встановлення дієвого механізму застосування заходів примусу до осіб, що зловживають своїми процесуальними правами.
Проблеми ж добросовісного виконання сторонами своїх процесуальних обов’язків є більше соціальними, ніж правовими, вирішення яких можливо в контексті підвищення загальної правосвідомості та в процесі розвитку самого суспільства.
Варто зазначити, що суддями Бориспільського міськрайонного суду завжди вживаються всі заходи для оперативного розгляду цивільних справ.
13. |
№359/2349/13-ц 2/359/24/2014; |
за позовом Лехманика Ярослава Стефановича до Сільської ради с. В.Олександрівка, Управління земельних ресурсів у Бориспільському районі та Лехманик Наталії Петрівни про визнання державного акту недійсним.
|
Туманова К.Л. |
18.03.2013 року |
05.04.2013 року ухвала про відкриття провадження у справі та призначення справи до розгляду на 09 год. 30 хв. 16.05.2013 року 16.05.2013 року – відкладено розгляд справи у зв’язку з неявкою відповідача до 15 год. 30 хв. 21.06.2013 року. 21.06.2013 року – відкладено розгляд справи у зв’язку з неявкою сторін до 11 год. 00 хв. 23.07.2013 року. 23.07.2013 року – перерва до 10.09.13р. 11 год. 00 хв. у зв’язку з неявкою відповідачів. 10.09.2013 року – ухвала зупинити провадження у цивільній справі за позовом Лехманика Ярослава Стефановича до Сільська Рада с. Велика Олександрівка Бориспільського району Київської області, Управління земельних ресурсів у Бориспільському районі Київської області та Лехманик Натадії Петрівни, про визнання державного акту недійсним, до закінчення провадження, постановлення вироку та набуття ним законної сили у кримінальному провадженні внесене в ЄДРДР за № 12012100000557 за підозрою Лехманик Н.П. у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст. 358 КК України (справа № 1-КП/359/259/2013 провадження 359/8712/13-к). Ухвалою від 18.05.2015 року провадження по справі відновлено та призначено справу до розгляду на 04.06.2015 року.
|
||||
14. |
№ 2/359/71/2014 359/8710/13-ц |
За позовом Єремкової О.О. до Єремкова О.О. про розірвання шлюбу, стягнення аліментів, визначення місця проживання дітей, поділ майна
|
Борець Є.О. Кабанячий Ю.В. Чирка С.С. |
09.07.2010р. |
Надійшла 09.07.2010р. до провадження судді Борець Є.О. Рішенням від 10.02.2011р. позовні вимоги задоволено частково. Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 27.04.11р. рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області залишено без змін. Ухвалою Вищого Спеціалізованого Суду України від 24.07.13р. касаційну скаргу задоволено та направлено справу до Бориспільського міськрайонного суду Київської області на новий розгляд. 30.08.13р. Справу повернуто до Бориспільського міськрайонного суду на новий розгляд суддею Ткаченко Д.В. 30.01.14р. ухвалою судді Ткаченко Д.В. задоволено заяву представника відповідача про відвід судді. 06.02.14р. ухвалою судді Кабанячого Ю.В. про прийняття справи до провадження розгляд справи призначено на 09.00 год. 19.02.14р. 19.02.2014 року розгляд справи відкладено до 05.03.2014 року у зв’язку з неявкою третьої особи. 05.03.2014 року розгляд справи відкладено до 21.03.2014 року у зв’язку з подачею представником позивача уточнення позовних вимог. 21.03.2014 року розгляд справи відкладено до 04.04.2014 року у зв’язку з клопотанням представника відповідача про відкладення розгляду справи. 04.04.2014 року судом винесена ухвала про відмову у задоволенні відводу судді та призначено до розгляду на 24.04.2014 року. 24.04.2014 року справу знято з розгляду у зв’язку з перебуванням судді у відпустці, призначена до розгляду на 07.05.2014р. 07.05.2014 року ухвала про відвід судді. Справу передано до провадження судді Чирки С.С. Ухвалою судді Бориспільського міськрайонного суду від 13.05.2014 року призначено судовий розгляд на 02.07.2014 року. 02.07.2014 року розгляд справи відкладено до 7.08.2014 року у зв’язку із неявкою інших учасників процесу, 7.08.2014 року - розгляд справи відкладено до 9.09.2014 року у зв’язку із неявкою відповідачів; 9.09.2014 року - розгляд справи відкладено до 9.09.2014 року у зв’язку із відсутністю відомостей про повідомлення відповідачів; 9.10.2014 року - розгляд справи відкладено до 11.11.2014 року у зв’язку із відсутністю відомостей про повідомлення відповідачів. 11.11.2014 року - розгляд справи відкладено до 19.12.2014 року у зв’язку із відсутністю відомостей про повідомлення відповідача. 19.12.2014 року - розгляд справи відкладено до 02.02.2015 року у зв’язку із заявою про відкладення розгляду справи від представника позивача. 02.02.2015 року розгляд справи відкладено до 11.03.2015 року у зв’язку з відсутністю відомостей про повідомлення відповідачів. 11.03.2015 15.04. для примирення сторін. 11.03.2015 року - розгляд справи відкладено до 15.04.2015 року у зв’язку із клопотанням представника відповідача для примирення сторін. 15.04.2015 року - розгляд справи відкладено до 14.05.2015 року у зв’язку із клопотанням представника позивача про відкладення розгляду справи для збільшення розміру позовних вимог. 14.05.2015 року розгляд справи відкладено до 17.06.2015 року у зв’язку з відсутністю відомостей про повідомлення відповідача про розгляд справи. |
|
|||
15. |
№2/359/1341/2015 359/3330/15-ц |
ПрАТ Агробудмеханізація до ПАТ Укрсоцбанк, Свідро Н.В., третя ооба Жиленко С.П. про визнання договору іпотеки недійсним, визнання відсутнім права іпотеки |
Криворучко І.В., Чирка С.С. |
27.11.2013 року |
Надійшла 27.11.2013 року до провадження судді Криворучка І.В. Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.02.2014 року позов задоволено. Ухвалою апеляційного суду Київської області від 04.06.2014 року рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.02.2014 року залишено без змін. Ухвалою Вищого спеціалізованого суду від 11.03.2015 року рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.02.2014 року та ухвалу апеляційного суду Київської області від 4.06.2014 скасовано, направлено на новий розгляд. Надійщла 15.04.2015 року до провадження судді Чирки С.С. Розгляд справи призначено на 06.05.2015 року. 06.05.2015 року розгляд справи відкладено до 29.05.2015 року для витребування доказів по справі.
|
|
|||
16. |
№2/359/38/2015 359/4263/14-ц |
Обслуговуючий кооператив «Дніпро Сервіс» до Чирикала І.І., Савченка М.І., Головурівської сільської ради про визнання недійсним та скасування рішення Головурівської сільської ради, скасування державних актів на право власності на земельні ділянки |
Чирка С.С. |
19.05.2014 року |
Надійшла 19.05.2014р. до провадження судді Чирки С.С. Ухвалою про відкриття провадження від 21 05.2014 року розгляд справи призначено на 07.07.2014 року.
07.07.2014 року - розгляд справи відкладено до 17.07.2014 року у зв’язку із залученням співвідповідача; 17.07.2014 року - розгляд справи відкладено до 04.08.2014 року у зв’язку із неявкою відповідача; 04.08.2014 року - розгляд справи відкладено до 12.08.2014 року у зв’язку із витребуванням доказів; 12.08.2014 року - розгляд справи відкладено до 05.09.2014 року у зв’язку із клопотанням представника позивача; 05.09.2014 року - розгляд справи відкладено до 11.09.2014 року у зв’язку із клопотанням представника позивача для підготовки заяви про призначення експертизи; 11.09.2014 року ухвала про призначення експертизи. 13.11.2014 року – ухвала про відновлення провадження. Розгляд справи призначено на 12.12.2014 року; 12.12.2014 року - розгляд справи відкладено до 19.01.2015 року у зв’язку із витребуванням доказів; 19.01.2015 року - розгляд справи відкладено до 30.01.2015 року у зв’язку із клопотанням представника позивача; 30.01.2015 року - розгляд справи відкладено до 09.02.2015 року у зв’язку із неявкою позивача; 09.02.2015 року - розгляд справи відкладено до 10.02.2015 року у зв’язку із клопотанням представника позивача; 10.02.2015 року ухвала про призначення експертизи. 17.04.2015 року ухвала про відновлення провадження. Розгляд справи призначено на 14.05.2015 року; 14.05.2015 року - розгляд справи відкладено до 03.06.2015 року у зв’язку із відсутністю відомостей про повідомлення відповідача.
|
|
|||
17. |
№2/359/1429/2015 359/3731/15-ц |
Пшеничнов Д.О. до Свириденка В.М. про відшкодування шкоди |
Борець Є.О. Чирка С.С. |
09.04.2015 року |
Надійшла 09.04.2014р. до провадження судді Борець Є.О. Рішенням Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 18.07.2014 року у задоволенні позову відмовлено. Ухвалою Апеляційного суду Київської області від 01.12.2014 року рішення Бориспільського міськрайонного суду Київської області залишено без змін. Ухвалою Вищого Спеціалізованого Суду України від 08.04.2015 року касаційну скаргу задоволено та направлено справу до Бориспільського міськрайонного суду Київської області на новий розгляд. 05.05.2015 року надійшла до провадження судді Чирки С.С., розгляд справи призначено до 26.05.2015 року. 26.05.2015 року - розгляд справи відкладено до 05.06.2015 року у зв’язку із клопотанням представника позивача для уточнення позовних вимог. |
|
|||
18. |
№ 2/359/696/2014 359/818/14-ц |
за позовом Белізова Саліма Салімовича до Соловйової Наталії Олександрівни, третя особа СГІРФО Бориспільського МВ про усунення перешкод у здійсненні права власності шляхом зняття особи з реєстрації та за зустрічним позовом Соловйова Руслана Костянтиновича в інтересах Соловйової Наталії Олександрівни до Белізова Саліма Салімовича, третя особа приватний нотаріус Дудка Оксана Сергіївна про визнання договору купівлі-продажу недійсним |
Кабанячий Ю.В. Левченко А.В. |
29.03.2011 року.
До провадження судді Левченка А.В. 04.02.2014 року
|
13.02.2014 року відкладено до 26.02.2014 р. (телеграма від представника Соловйова про відкладення та заява від приватного нотаріуса), 26.02.2014 р. відкладено до 07.03.2014 р. (клопотання представника позивача), 07.03.2014 р. перерва до 20.03.2014 р. (клопотання представника позивача, надання часу для ознайомлення з матеріалами справи), 20.03.2014 р. перерва до 08.04.2014 р. (клопотання сторін), 08.04.2014 р. перерва до 17.04.2014 р. (виклик експерта), 17.04.2014 р. відкладено до 25.04.2014 р. (неявка експерта), 25.04.2014 р. перерва до 14.05.2014 (за клопотанням представника позивача про ознайомлення з медичною документацією), 14.05.2014 р. призначення судової технічної експертизи – зупинено провадження 23.05.2014 р. провадження відновлено на 30.05.2014 р. 30.05.2014 р. призначення судової технічної експертизи – зупинено провадження, 04.11.2014 р. відновлено провадження та призначено до розгляду на 28.11.2014 року 28.11.2014 року розгляд справи відкладено до 17.12.2014 року за клопотанням представника позивача про відкладення розгляду справи. 17.12.2014 року розгляд справи відкладено до 15.01.2015 року у зв’язку з неявкою сторін. 15.01.2015 року по справі оголошено перерву до 28.01.2015 року у зв’язку з неявкою відповідача 28.01.2015 року по справі призначено судово-психіатричну експертизу. |
|
|||
19. |
№ 2/359/6/2014 |
за позовом Крузе С.Є. до Крузе Л.Е. про встановлення порядку користування майном, усунення перешкод у користуванні майном та за зустрічним позовом Крузе Л.Е. до Крузе С.Є. про поділ спільного майна.
|
Величко В. П. |
21.06.2012р |
22.06.2012р. ухвалою залишено без руху для усунення недоліків; 16.07.2012р. ухвалою відкрито провадження у справі та призначено до судового розгляду на 30.07.2012р. 30.07.2012р. відкладено до 14.08.2012р. у зв’язку з неявкою відповідача (відповідач Крузе Л.Є. повідомлений належним чином; 14.08.2012р. відкладено до 06.09.2012р. у зв’язку з неявкою відповідача, витребування документів (відповідач Крузе Л.Е. повідомлений належним чином); 06.09.2012р. відкладено до 27.09.2012р. у зв’язку з клопотанням представника відповідача; 27.09.2012р. відкладено до 10.10.2012р. для ознайомлення з зустрічною позовною заявою 10.10.2012р. оголошено перерву по справі до 06.11.2012р. за клопотанням представника відповідача; 06.11.2012р. знято з розгляду до 19.11.2012р. у зв’язку з відпусткою судді Величка В.П. 19.11.2012р. відкладено до 12.12.2012р. у зв’язку з клопотанням представника відповідача; 12.12.2012р. відкладено до 17.01.2013р. у зв’язку з заявою представника відповідача; 17.01.2013р. відкладено до 22.01.2013р. у зв’язку з неявкою представника відповідача; 22.01.2013. відкладено до 15.02.2013р. у зв’язку з заявою представника відповідача; ухвалою від 15.02.2013 року провадження по справі зупинено до вирішення іншої справи, що перебуває у провадженні Дарницького районного суду м. Києва ухвалою судді 16.09.2013р. відновлено провадження та призначено до судового розгляду на 20.09.2013р. 20.09.2013р. відкладено до 09.10.2013р. у зв’язку з неявкою позивача та представника позивача; 09.10.2013р. оголошено перерву по справі до 25.10.2013р., у зв’язку з неявкою відповідача, та представника відповідача (відомості про належне повідомлення відповідача та представника відповідача у суду відсутні; 25.10.2013р. розгляд справи знято з розгляду до 01.11.2013р., у зв’язку з тим, що головуючий суддя перебуває у колегії по розгляді кримінальної справи; 01.11.2013р. провадження по справі зупинено до вирішення іншої справи; Ухвалою судді від 18.12.2013 року провадження по справі відновлено та справу призначено до розгляду на 31.12.2013 року на 9.00 год. 31.12.2013 року за ініціативи суду роз’єднано позовні вимоги, розгляд справи відкладено до 10.00 год. 22.01.2014 року. 22.01.2014 року по справі оголошено перерву до 28.01.2014 року за клопотанням сторін. 28.01.2014 року по справі призначено судову будівельно-технічну експертизу, провадження по справі зупинено. 06.03.2014р надійшов лист від КНДІСЕ про вимогу оплати експертизи 07.03.2014 року сторони ознайомлені з клопотанням та вимогою про оплату експертизи. станом на 23.06.2014 справа не повернулась. 25.06.2014 року справа повернулася до суду. Відповідно до листа НДІСЕ від 10.06.2014 року вартість проведеного дослідження сплачена сторонами частково. Після повної оплати грошей за проведену експертизу висновок експерта буде надіслано до суду. 28.08.2014 року розгляд справи відкладено до 18.09.2014 року у зв’язку з неявкою представника відповідача. 18.09.2014 року розгляд справи відкладено до 29.09.2014 року у зв’язку з неявкою представника відповідача. 29.09.2014 року по справі оголошено перерву до 28.10.2014 року у зв’язку із витребуванням доказів. 28.10.2014 року по справі оголошено перерву до 06.11.2014 року за клопотанням представника позивача про відкладення розгляду справи. 06.11.2014 р. знято з розгляду до 20.11.2014 р. на 14-00 год. у зв’язку з перебуванням судді в нарадчій кімнаті по кримінальній справі за обвинуваченням Кравця. 20.11.2014 р. справу відкладено на 11.12.2014 р. 14-00 год. за клопотанням представника позивача про витребування доказів та доручення їх до справи. 11.12.2014 р. справу відкладено на 22.12.2014 р. 10-30 год. за клопотанням представника позивача для ознайомлення з матеріалами справи. 22.12.2014 р. справу відкладено на 19.01.2015 р. у зв’язку з підготовкою представника відповідача до судових дебатів. 19.01.2015 року по справі оголошено перерву до 16.02.2015 року для виклику свідків. 16.02.2015 року по справі оголошено перерву до 02.03.2015 року за клопотанням представника позивача про витребування доказів, а також неявка представника відповідача. 02.03.2015 року по справі оголошено перерву до 02.04.2015 року у зв’язку з неявкою відповідача та для виклику третьої особи. 02.04.2015 року по справі оголошено перерву до 23.04.2015 року для витребування доказів. 23.04.2015 року по справі оголошено перерву до 26.05.2015 року у зв’язку з неявкою третьої особи. В судовому засіданні 26.05.2015 року суддею ухвалено про направлення справи до апеляційного суду Київської області у зв’язку з надходженням 20.04.2015 року апеляційної скарги на ухвалу від 22.12.2014 року про відкриття провадження у справі з недотримання правил підсудності.
|
|