В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області перебуває кримінальне провадження відносно особи, яка обвинувачується у вчиненні сексуального насильства щодо малолітніх осіб (ч.4, 6 ст. 153 КК України) та виготовленні дитячої порнографії (ч.3 ст. 301-1 КК України).
Санкція статті ч.6 ст. 153 КК України передбачає покарання у виді довічного позбавлення волі.
Станом на 13.01.2026 року відносно вказаного обвинуваченого судом обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту за місцем проживання з обов’язковим носінням засобів електронного контролю («електронний браслет»). Термін дії указаного запобіжного заходу становить до 19.02.2026 року включно.
Повідомляємо також, що державним обвинуваченням в межах кримінального провадження подано апеляційну скаргу до Київського апеляційного суду 05.01.2026 року, розгляд якої триває.
В той же час, 13.01.2026 року в даному кримінальному провадженні суд в залі судового засідання провів судове засідання за участі прокурора, обвинуваченого та його захисника. Під час судового засідання судом розпочато дослідження доказів обвинувачення у вигляді письмових доказів, задоволено клопотання захисту про надання до суду всіх матеріалів досудового розслідування в повному обсязі, а не лише тих що подані стороною обвинувачення. На стадії дослідження доказів оголошено перерву до 13.02.2026 року.
Судовий розгляд даного кримінального провадження здійснюється відповідно до вимог Кримінального процесуального кодексу України з дотриманням принципів законності, змагальності сторін, презумпції невинуватості та забезпеченням захисту прав усіх учасників процесу, зокрема малолітніх потерпілих, та в закритому судовому засіданні.
Інформація про рух справи надаватиметься офіційно судом на сайті у встановленому законом порядку з урахуванням вимог щодо захисту персональних даних та інтересів малолітніх осіб.
З огляду на суспільний резонанс зазначеної справи суд звертає увагу громадян та представників громадських об’єднань на неприпустимість будь-яких форм тиску на суд, суддів чи працівників суду, у тому числі шляхом публічних закликів, акцій, поширення оціночних суджень або вимог щодо результатів розгляду справи.
Відповідно до статті 126 Конституції України, судді є незалежними та підкоряються лише закону. Втручання у здійснення правосуддя тягне за собою відповідальність, передбачену законом.
Закликаємо громадськість з розумінням ставитися до порядку розгляду справи, утримуватися від дій, які можуть бути розцінені як спроби впливу на правосуддя, та поважати принцип верховенства права.
В чергове, звертаємо Вашу увагу, що у відповідності до презумпції невинуватості, визначеної статтею 62 Конституції України: особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду; ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.