flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Вища рада правосуддя відповідає європейським стандартам - експерт

18 грудня 2015, 14:48

Новий орган в судовій системі – Вища рада правосуддя відповідає європейським стандартам. Про це у середу журналістам повідомив керівник проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні", міжнародний спостерігач до робочої групи з питань правосуддя Конституційної комісії Віргіліус Валанчюс, передає УНН.

"Новий орган – Вища рада правосуддя зараз відповідає європейським стандартам. Але я хотів би зазначити, потрібно всім фахівцям у галузі правосуддя розуміти, що час змінився. Потрібно трохи з іншого боку почути, що потрібно для системи, і ми це пройшли в Литві, в інших країнах колишнього СРСР. Це нелегкий шлях, але без іншого ментального підходу буде дуже складно збудувати таку судову систему, яку б суспільство і держава хотіла би мати", - повідомив В.Валанчюс.

Заступник голови правління Центру політико-правових реформ, головний експерт групи з судової реформи громадської ініціативи "Реанімаційний пакет реформ" Роман Куйбіда зазначив, що цей проект відкриває можливість для усунення політичних впливів, для спрощення судової системи і суттєвого оновлення суддівського корпусу.

"Проект передбачає позбавлення парламенту і Президента втручання в розвиток кар’єри судді, і прийняття рішень щодо звільнень суддів", - повідомив Р.Куйбіда.

Окрім того, за його словами, проект дозволить перейти до триланкової системи судів.

Ректор Національної школи суддів України, член Конституційної комісії Микола Оніщук зазначив, що відповідно до нового проекту, мінімальний вік особи, яка хоче стати суддею, збільшено до 30-років, а стаж – до п’яти років.

"Очевидно, що з тих багатьох починань, які здійснюються в країні, здобути реальні позитивні зміни можна лише за умови, якщо воно буде спиратися на неупереджене правосуддя. Якщо не буде створена незалежна судова система, яка здатна неупереджено і справедливо розглядати справи, говорити про зміни в українській нації і прагнення до прогресу важко", - додав він.

Суддя Верховного суду України, голова Ради суддів України, член Конституційної Комісії Валентина Сімоненко зауважила, що "судді очікують незалежності, не в тому сенсі "робимо що хочемо", а в сенсі "відсутність впливу".

Заступник керівника проекту USAID "Справедливе правосуддя" Наталія Петрова нагадала, що в новому проекті передбачено зміну суддівського імунітету. І на її думку, "лише успішні і заможні юристи можуть стати добросовісними суддями".

Як повідомляв УНН, Президент України Петро Порошенко, Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк та Голова Верховної Ради України у своїй спільній заяві окреслили низку першочергових завдань на найближчі тижні, серед них внесення змін до Конституції України в частині судової реформи.

Маргарита Крамінська

Джерело: www.unn.com.ua