flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Судді сумніваються в конституційності Закону про держслужбу

03 березня 2016, 11:43

В Раді суддів України стурбовані окремими положеннями Закону про державну службу, а саме - погіршенням ситуації з оплатою праці працівників апарату суду та позбавленням статусу держслужбовців помічників суддів. З огляду на це було прийнято рішення звернутись до Верховного Суду України щодо розгляду ним можливості звернення до КСУ з питань конституційності положень нового Закону про державну службу, який набирає чинності вже з травня.

Відповідне рішення №16 стосовно звернення до ВСУ було прийнято Радою суддів України 25 лютого 2016 р. Також РСУ вирішила звернутись до Кабміну щодо неприпустимості погіршення існуючих умов оплати праці працівників апарату судів під час визначення схем посадових окладів на посадах державних службовців у разі набрання чинності Законом про державну службу (далі - Закон).

У своєму рішенні РСУ відзначає, що Прикінцеві положення Закону виключають із Закону про судоустрій абз.другий ч.1 ст. 147, чим фактично скасовується законодавче регулювання мінімальних розмірівпосадового окладу працівників апарату судів. Водночас відповідні оклади затверджуватимуться рішенням Кабміну. З урахуванням цього в РСУ сумніваються, що інтереси працівників апарату будуть дотримані, а скасування мінімального розміру окладу в Раді називають звуженням обсягу існуючих прав.

Рада суддів також звертає увагу на положення Закону, яким посади помічників суддів та консультантів суддів КСУ віднесено до патронатної служби. Дія ж Закону про держслужбу на патронатну службу не поширюється. Виведення помічників з під дії Закону про державну службу в РСУ також вважають таким, що порушує права відповідних працівників та вимоги Конституції України.

Невдоволення у РСУ викликало і положення щодо компетенції комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка відповідно до Закону проводитиме конкурс в тому числі на посади керівників апарату ВСУ, КСУ, вищих спеціалізованих судів та їхніх заступників, а також керівників секретаріатів ВККСУ, ВРЮ, голови ДСАУ. Це в РСУ розцінюють як втручання в незалежність судової влади. Рада суддів посилається на рішення XIII З'їзду суддів України в якому висловлена позиція щодо необхідності удосконалення законодавчого регулювання цього питання. Зокрема, рекомендації на вище вказані посади повинні здійснювати Комісією судової влади з вищого корпусу державної служби, яка утворюється ДСАУ за участю представників КСУ, судів загальної юрисдикції, інших представників судової влади. Положення про таку комісію повинно затверджуватись Радою суддів за поданням ДСАУ.

Також читайте: Нардепи вирішили «хитрістю» зберегти за помічниками суддів їхній нинішній статус