Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Кримінальне провадження відносно Євтушенка С.М. у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. 369-2 ч. 2, ст. 366 ч. 1 КК України
Як повідомлялось раніше до суду 30.07.2014 року надійшло кримінальне провадження відносно зазначеного посадовця за ч.5 ст. 368 КК України (в редакції від 18.04.2013 року) (одержання службовою особою неправомірної вигоди в особливо великому розміру для себе, за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду дії з використанням наданого їй службового становища, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди) та ч.1 ст. 366 КК України (складання та видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів).
В ході судового розгляду в грудні 2015 року прокурором прокуратури Київської області Вакаровим Д.В., на підставі ст. 338 КПК України, з урахуванням ч. 1 ст. 341 КПК України, складено та погоджено з керівником органу прокуратури обвинувальний акт, в якому змінено правову кваліфікацію та обсяг обвинувачення пред’явленого Євтушенку С.М. Копії обвинувального акту зі зміненим обвинуваченням було вручено обвинуваченому та його захиснику, в судовому засіданні 10.12.2015 року.
Згідно зміненого обвинувачення, дії Євтушенка С.М. перекваліфіковано з ч.5 ст. 368 КК України на ч.2 ст. 369-2 КК України (в редакції станом на 18.04.2013 року) (зловживання впливом, - тобто одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, або пропозиція здійснити вплив за надання такої вигоди для себе чи третьої особи).
За результатами розгляду кримінального провадження відносно Євтушенка Сергія Михайловича, за вироком суду від 14.12.2015 року, останнього визнано винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 369-2, ч. 1 ст. 366 КК України, та призначено із покарання із застосуванням ч.1 та 2 ст. 70 КК України у виді трьох років позбавлення волі з позбавленням права обіймати державні посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно – господарських функцій строком на два роки.
На підставі ст. 75 КК України, Євтушенка С.М. звільнено від відбування основного покарання у вигляді позбавлення волі з випробуванням строком на 3 роки та покладенням на нього обов’язку, передбаченого ст. 76 КК України, у виді періодичного прибуття для реєстрації до кримінально-виконавчої інспекції.
Станом на 15.01.2016 року, даний вирок суду ніким не оскаржено в апеляційному порядку і він набув законної сили.
01.02.2016 року прокуратурою Київської області через поштове відділення надіслана апеляційна скарга на вирок суду 14.12.2015 року з клопотанням про відновлення пропущеного строку на внесення апеляційної скарги.
Вироком апеляційного суду Київської області від 15.03.2016 року апеляційну скаргу прокурора прокуратури Київської області Вакарова Д.В. задоволено частково.
Вирок Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 14 грудня 2015 року стосовно Євтушенка С.М. в частині призначеного покарання - скасовано.
Ухвалено в цій частині свій вирок, яким визнано Євтушенка С.М. винним за ч. 2 ст. 369-2 КК України (в редакції станом на 28.03.2014 р.) - у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки; за ч. 1 ст. 366 КК України - у виді обмеження волі строком на 1 рік з позбавленням права займати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки.
У відповідності до ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, призначити остаточне покарання Євтушенку С.М. у виді 3 років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій строком на 3 роки. Строк відбуття покарання обчислюється з моменту його затримання.
В іншій частині вирок Бориспільського міськрайонного суду Київської області від 14 грудня 2015 року залишено без змін.
При цьому суд виходив з того, що призначаючи покарання обвинуваченому, суд першої інстанції не повною мірою врахував кваліфікуючі ознаки суспільно-небезпечного діяння, що виразились в одержанні неправомірної вигоди. Крім того, судом зовсім не враховано суму, яку Євтушенко С.М. отримав в якості неправомірної вигоди, а саме 1 430 000,00 (один мільйон чотириста тридцять тисяч) гривень, що відповідно до курсу НБУ складало в еквіваленті 130 000,00 доларів США, і являється неправомірною вигодою у особливо великих розмірах.
Крім того, визначаючи розмір основного покарання обвинуваченому за сукупністю злочинів у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки, та звільнивши від відбування даного покарання, суд першої інстанції, на думку колегії суддів, неправильно застосував кримінальний Закон. Так, враховуючи ряд пом'якшуючих обставин, судом не враховано того, що Євтушенко ґс.ґм. вчинив злочини з метою особистого збагачення, а тому, колегія суддів вважає, що обвинуваченому слід призначити більш суворе покарання в межах санкції ст. 369-2 ч.2 КК України, а підстав для застосування ст.ст. 75,76 КК України, щодо винного колегія суддів не вбачає.
Висновки суду 1-ї інстанції про доведеність вини обвинуваченого ґрунтуються на досліджених в судовому засіданні доказах, яки достатньо викладені у вироку, та їм дана належна оцінка.
Повний текст вироку суду можна знайти за посиланням Вирок
Інформація надана з метою попередження негативної оцінки діяльності суду.