Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Мінімальну зарплату пропонують визначати як мінімальний розмір оплати праці в нормальних умовах праці. Вона забезпечуватиметься не лише тарифною частиною зарплати, а й іншими її складовими стимулюючого характеру (доплат, надбавок і премій, крім компенсаційних виплат за відхилення від нормальних умов).
Такий механізм міститься в законопроекті „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо мінімальних розмірів оплати праці”, який підготувало Мінсоцполітики.
Як пояснили "ЗіБ" в Міністерстві свою ініціативу, в Україні мінімальна зарплата забезпечується лише тарифною частиною заробітної плати, що не об’єктивно відображає мінімальні доходи працівників у частині надтарифної зарплати, та складає 30-35 % середньої зарплати. Вона є і основою формування тарифної сітки.
Проектом також передбачається встановлення доплати до розміру мінімальної зарплати у разі нарахування роботодавцем зарплати нижче розміру мінімальної зарплати.
Окрім того, змінюється порядок формування тарифної сітки оплати праці. Зокрема, передбачається, що підприємства самостійно у колективних договорах визначатимуть і переглядатимуть тарифні сітки. Щоб недопустити необґрунтоване зниження частки тарифної зарплати працівників установлюється нижня межа тарифної ставки, яка не може бути меншою ніж 60 % розміру мінімальної зарплати.
Для працівників бюджетних установ та організацій Кабінет Міністрів України встановлюватиме мінімальний посадовий оклад (тарифну ставку), на основі якого формуватимуться схеми посадових окладів.
Законопроектом також передбачається доповнити статтю 9 Закону „Про колективні договори і угоди” нормою щодо надання права Кабміну за зверненням однієї або кількох організацій роботодавців чи профспілок поширювати дію галузевої угоди або окремих її положень і на підприємства, які не брали участь у її укладанні.
Нагадаємо, нещодавно депутати підвищили мінімальну зарплату на 50 грн.