flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Визначено порядок службового розслідування щодо держслубовців

30 червня 2016, 13:42

Кабмін визначив процедуру проведення службового розслідування стосовно керівника держслужби в державному органі чи державного службовця вищого органу. Таке розслідування проводиться Нацдержслужбою або її територіальним органом за фактом подання скарги держслужбовця у разі порушення його прав, встановлених Законом “Про державну службу”, або створення перешкод у реалізації таких прав з метою перевірки фактів, зазначених у скарзі.



Відповідний порядок проведення службового розслідування затверджено постановою Кабміну від 24 червня 2016 р. №393.

Службове розслідування за фактом подання анонімної скарги не проводиться.

Строк проведення службового розслідування становить не більш як один місяць. У разі потреби цей строк може бути збільшений, але не більш як до двох місяців.

З дати надходження скарги протягом 3 робочих днів територіальний орган Нацдержслужби приймає рішення про проведення службового розслідування або відмову в розгляді скарги. Рішення про проведення службового розслідування оформляється наказом тероргану, копія якого надсилається суб’єктові призначення особи, стосовно якої проводиться службове розслідування.

Комісія з проведення службового розслідування утворюється у складі не менше трьох осіб. Її членам забороняється розголошувати інформацію про проведення службового розслідування.

Перед початком службового розслідування члени комісії з його проведення вручають під розписку керівникові державної служби в державному органі, в якому проводиться службове розслідування, а у разі його відсутності особі, яка виконує його обов’язки, доручення та копію наказу про проведення службового розслідування. Відповідний керівник зобов’язаний забезпечити роботу комісії з проведення службового розслідування.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, може бути відсторонений від виконання посадових обов’язків.

Державний службовець, стосовно якого проводиться службове розслідування, має право:

1) надавати пояснення (в тому числі письмові), а також документи та матеріали і їх копії щодо обставин, які досліджуються;

2) порушувати клопотання про одержання і залучення до матеріалів службового розслідування документів, додаткових пояснень від осіб, яким відомі обставини, які досліджуються;

3) бути присутнім під час вжиття відповідних заходів;

4) подавати скарги на дії членів комісії з проведення службового розслідування керівникові уповноваженого органу або до суду;

5) звертатися з обґрунтованим письмовим

клопотанням до голови комісії з проведення службового розслідування або керівника уповноваженого органу про виключення із складу комісії осіб, які особисто заінтересовані у результатах такого розслідування;

6) ознайомитися після завершення службового розслідування з його висновком та матеріалами;

7) подавати зауваження під час проведення службового розслідування та до висновку щодо його проведення.

За результатами службового розслідування складається висновок. 

У разі виявлення за результатами проведення службового розслідування фактів порушення державним службовцем, стосовно якого проводилося таке розслідування, прав державного службовця, встановлених Законом, або створення перешкод у реалізації таких прав державний службовець, стосовно якого проводилося службове розслідування, притягається до відповідальності у порядку, встановленому законом, порушені права підлягають безумовному поновленню, а перешкоди — усуненню.

Копія висновку щодо проведення службового розслідування надсилається суб’єктові призначення для ініціювання дисциплінарного провадження. 

У разі виявлення за результатами службового розслідування ознак злочину або адміністративного правопорушення повідомляється відповідним правоохоронним органам.

Закон і Бізнес