flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Листок непрацездатності в період щорічної відпустки

11 серпня 2016, 15:10

На сьогодні система соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюється на підставі норм, визначених значною кількістю законодавчих та підзаконних актів, ознайомлення з якими займе у роботодавця безліч робочого часу. Адже майже на кожному підприємстві бувають такі ситуації, коли працівник хворіє під час щорічної відпустки або відпустки по вагітності та пологах, коли потрібно перенести або продовжити відпустку у зв’язку з хворобою працівника, коли треба оформити непрацездатність працівника, що хворів за кордоном.

Які дії має вчинити роботодавець, якщо працівник захворів у період відпустки?

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (Закон № 504) у разі настання тимчасової непрацездатності, настання строку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами в період щорічної відпустки її потрібно перенести на інший період або продовжити.

У разі перенесення щорічної відпустки новий термін її надання встановлюється за згодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Якщо причини, що зумовили перенесення відпустки на інший період, настали під час її використання, то невикористана частина щорічної відпустки надається після закінчення дії причин, які її перервали, або за згодою сторін переноситься на інший період з додержанням вимог ст. 12 Закону № 504.

Тобто, якщо найманий працівник своєчасно не звернувся до роботодавця із заявою щодо перенесення невикористаної у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю частини відпустки на інший період, її надають одразу після закінчення періоду тимчасової непрацездатності.

До щорічних відпусток належать:

• основна відпустка (ст. 6 Закону № 504);
• додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (ст. 7 Закону № 504);
• додаткова відпустка за особливий характер праці (ст. 8 Закону № 504);
• інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Перенесення або продовження щорічної відпустки оформлюється наказом або розпорядженням по підприємству щодо такого перенесення або продовження.

Отже, підставою для перенесення відпустки є заява працівника з проханням перенести її невикористану у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю частину на інший період. А підставою для продовження відпустки є листок непрацездатності (ЛН), який засвідчує період тимчасової непрацездатності працівника.

Автор — Микола Постернак, експерт із питань соціального страхування

Повний текст статті — у газеті «Кадри і зарплата» № 15, 2016