flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Притягнено до адміністративної відповідальності за вчинення булінгу

06 лютого 2019, 15:28

В провадженні Бориспільського міськрайонного суду Київської області перебуває адміністративний матеріал, що надійшов від Головного управління національної  поліції в Київській області Бориспільський відділ поліції, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки В. за ч. 3 ст. 173-4 КУпАП.

Стаття 173-4. Булінг (цькування) учасника освітнього процесу. Булінг (цькування), тобто діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого.

У випадку шкільного булінгу за кривдника, якому ще не виповнилося 14 років, усю відповідальність несуть батьки. Вони повинні відшкодувати шкоду (як матеріальну, так і моральну), яку завдала їхня дитина іншому учню.

Протокол про притягнення до адміністративної відповідальності був складений на матір дівчинки, яка вчинила булінг.

В судовому засіданні громадянка В. вину визнала. Судом винесено постанову,якою  притягнута до адміністративної відповідальності та накладено штраф.