flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Інформація щодо кількості нерозглянутих справ, за якими особи тримаються під вартою і рахуються за Бориспільським міськрайонним судом Київської області понад 6, 9 місяців і понад 1 рік

23 січня 2014, 10:06

Загальна кількість нерозглянутих справ, за якими особи тримаються під вартою і рахуються за Бориспільським міськрайонним судом Київської області понад 6, 9 місяців і понад 1 рік становить 6 справ стосовно 13 осіб. З них 2 кримінальні справи, які розглядаються за КПК 1960 року та 4 кримінальних проваджень, які розглядаються за КПК 2012 року.

 

З вище зазначених справ вбачається, що порушення процесуальних строків їх розгляду зумовлено низкою причин. До них належать насамперед невиконання процесуальних обов’язків учасниками процесу. Як правило, несумлінне ставлення до виконання процесуальних обов’язків виявляють представники захисту. Крім того, є випадки перенесення судових засідань через неявку або заміну прокурорів, потерпілих, перекладачів або у зв’язку із заміною захисника.

 

Також, одним із чинників, який перешкоджає суду вчасно розглянути справу, є неявка в судове засідання свідків. Виконуючи вимоги закону, про безпосереднє дослідження доказів у кримінальній справі, у тому числі допит свідків, суд досить часто відкладає слухання справи для повторного виклику свідків, які не бажають з’являтися до суду, застосовуючи до них примусовий привід. Проте постанови про примусовий привід органи внутрішніх справ здебільшого не виконують. Зокрема, рапорти із зазначенням причин, з яких неможливо забезпечити явку учасників процесу, часто надходять до суду вже після визначеної дати судового засідання.

 

 На оперативність розгляду справ впливає і тривалий час не проведення експертиз. Попри намагання суддів узгодити строки їх проведення, експертні установи повідомляють про неможливість виконати такі експертизи у зв’язку зі значним навантаженням, а у деяких випадках експерти визначають занадто тривалі строки.

 

 Недоставка підсудних в судове засідання є однією з причин невиправданого затягування розгляду справ. Часто підсудних доставляють до суду несвоєчасно із запізненням, що негативно впливає і на розгляд інших кримінальних справ. Крім того, кількість справ, які судді могли б розглядати щодня, обмежена днями, у які доставка не здійснюється та ще й лімітом на доставку підсудних.

 

Така причина, як збільшення навантаження на суддів також є одним із чинників зниження оперативності розгляду цих справ, надходження яких до суду постійно збільшується.

 

Проте, навіть перевищення зазначених термінів при розгляді конкретної справи не завжди свідчить про порушення строків її розгляду, особливо щодо справ із багатьма епізодами, із кількома підсудними, тих, у яких має бути досліджено велику кількість доказів.

 

Кримінальні справи (провадження), що тривалий час не розглянуті і по яким особи утримуються під вартою, знаходяться на контролі не лише головуючого у справі, але і голови суду. Суддями вживаються всі можливі заходи, передбачені процесуальним законодавством щодо прискорення вирішення справи. Виносяться постанови про приводи учасників процесу. У разі недоставки підсудних конвоєм, надсилаються запити про причини недоставки, при наявності на те підстав суддями виносяться окремі постанови. Головою суду проводяться наради з суддями, на яких обговорюються причини тривалого нерозгляду справ, вказується на необхідність прийняття заходів щодо прискорення їх розгляду.